Największa w północno-wschodniej polsce mobilna wyszukiwarka firm, produktów i zleceń.

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Bezdechy podczas snu

Dodano 2018-11-13 (komentarzy 0)

Bezdechy podczas snu

Wróć do listy artykułów
Bezdechy podczas snuZaburzenia, których nie należy bagatelizować – bezdechy podczas snu

Bezdechy podczas snu mają miejsce, gdy ograniczony zostaje przepływ powietrza przez drogi oddechowe lub następuje jego całkowite powtarzające się zatrzymanie. Praca mięśni oddechowych pozostaje jednocześnie wzmożona, bezdech lub spłycenie oddychania przejawia się w epizodach dłuższych niż 10 sekund. Schorzenie to powinno być odpowiednio zdiagnozowane i leczone dla uniknięcia groźnych powikłań.

bezdech podczas snu Białystok


 Charakterystyczne następstwa związanie z bezdechami podczas snu


Objawy bezdechu sennego zauważalne są przez partnera danego Pacjenta lub Pacjentki lub przez osobę chorą. W zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości, mogą one być mniej lub bardziej odczuwalne, lecz zawsze należy je traktować z należytą uwagą i zgłosić się do specjalisty, aby zapobiec poważnym konsekwencjom.


Bezdech senny może objawiać się między innymi poprzez:

nagłe przebudzenia – towarzyszyć im może uczucie lęku lub dezorientacji, niezależnie od tego, jak długo trwał sen i czy jego przebieg był wcześniej spokojny, czy towarzyszyły mu inne niepokojące objawy,

osłabienie koncentracji w ciągu dnia – niemożność skupienia się na jednej czynności, stałe rozpraszanie uwagi; może to być niebezpieczne zwłaszcza poza domem, na przykład podczas jazdy samochodem,

niekontrolowane napady senności w ciągu dnia – bezwiedne, krótkotrwałe epizody zasypiania, których nie można kontrolować; występują samoczynnie w związku ze stałym niedosypianiem, mogą mieć również poważne konsekwencje,

problemy z krążeniem – należy do nich między innymi zaburzenie rytmu serca, odczuwalne przez Pacjenta lub zdiagnozowane w gabinecie lekarskim, a także nadciśnienie tętnicze ze wszystkimi jego objawami i konsekwencjami.

Jeżeli zatem powyższe dolegliwości mają charakter trwały, należy zasięgnąć porady specjalisty i skorzystać z fachowej pomocy.Leczenie bezdechu sennego nowocześnie i skutecznie

Tak jak w licznych przypadłościach, tak również tutaj należy wyeliminować czynniki ryzyka, takie jak otyłość, palenie papierosów oraz spożywanie nadmiernych ilości alkoholu. Jeżeli bezdechy senne będą się pojawiać mimo zmiany stylu życia, stosowane są sposoby medyczne. Kluczową rolę odgrywają specjalistyczne aparaty z odpowiednimi maskami, tzn maski CPAP, które – zakładane na usta i nos lub tylko na nos – poprawiają znacznie komfort snu. Wystarczy kilka sesji, aby odczuć wyraźną poprawę, ale trzeba stosować tę formę leczenia każdej nocy.

Alternatywą są specjalne protezy dentystyczne, również do stosowania podczas snu. Ten niewielki przyrząd normalizuje ustawienie żuchwy, natomiast sprawdzi się przede wszystkim u osób ze średniozaawansowanym stopniem dolegliwości. W przypadku głębszych problemów dobierane są metody bardziej radykalne, związane z indywidualnie dostosowanym leczeniem chirurgicznym.


Pomoc przy bezdechach podczas snu – Centrum Medyczne MedSen w Białymstoku


Naszym Pacjentom z problemem bezdechów przedstawiamy szczegóły terapii oraz zalecamy działania profilaktyczne, które również znacznie podnoszą jakość snu, a tym samym wpływają na komfort życia. W gabinecie MedSen w Białymstoku przyjmują doświadczeni laryngolodzy, którzy leczą bezdechy podczas snu w każdym stadium zaawansowania, przeprowadzą wnikliwe badania diagnostyczne i zaproponują leczenie: aparatem CPAP, aparatami doustnymi lub/i za pomocą zabiegu chirurgicznego dostosowanego indywidualnie do każdego Pacjenta.
Laryngolog Ewa Olszewska Białystok

prof. dr hab. Ewa Olszewska - specjalista otolaryngologii chirurgii głowy i szyi


- diagnostyka i leczenie pacjentów z zespołem snu z bezdechami,

- diagnostyka i leczenie pacjentów chrapiących,

- badanie endoskopowe górnych dróg oddechowych w śnie wywołanym farmakologicznie – badanie snu,

endoskopowe badanie laryngologiczne,

- kwalifikacja do zabiegów z powodu chrapania i bezdechów.


Centrum Medyczne MedSen


tel: 577 644 440
 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)

 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,


Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Podlaskie Centrum Informacji sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych
osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż https://19434.pl/, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę