Największa w północno-wschodniej polsce mobilna wyszukiwarka firm, produktów i zleceń.

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Metody terapii manualnej.

Dodano 2018-11-02 (komentarzy 0)

Metody terapii manualnej.

Wróć do listy artykułów
Metody terapii manualnej.

Metody terapii manualnej.


PNF - jest koncepcją posiadającą własną filozofię i zasady pracy z pacjentem. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja.


Metoda Briana Mulligana - kompleksowa i funkcjonalna metoda manualna połączona z ruchem, leczenie schorzeń w obrębie narządu ruchu: stawy obwodowe, kręgosłup - odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy, stawy krzyżowo - biodrowe, ostry zespół bólowy szyi, bóle i zawroty głowy, ograniczenia ruchomości spowodowane zabiegami operacyjnymi długim unieruchomieniem.


Metoda dr. Ackermanna - osteopatia strukturalna i chiropraktyka kręgosłupa i stawów obwodowych, jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa, charakteryzuje się szybką i celowaną diagnostyką, precyzyjne i dokładne postępowanie terapeutyczne nakierowane na schorzenie pacjenta.


HVLA - techniki manipulacji krótkodźwigniowych stawów powstałe w oparciu o koncepcję opracowaną przez prof. Laurie Hartmana PhD, DO ( British School of Osteopathy, UK). HVLA oznacza High Velocity Low Amplitude (Dużej Prędkości Niskiej Amplitudzie) i wykorzystywane jest w Osteopatii, medycynie manualnej oraz chiropraktyce. Metoda ta charakteryzuje się przyłożeniem do stawu pacjenta siły o małej amplitudzie i dużej szybkości w określonym kierunku, co najczęściej kończy się słyszalnym "kliknieciem" oraz zmniejszeniem napięcia mięśniowego w okolicy zabiegowej. Manipulacje krótkodźwigniowe są to subtelne i precyzyjne techniki, w których do budowania bariery wykorzystujemy kilka komponent.


Masaż tkanek głębokich - (ang. deep tissue massage) inaczej głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki - jest to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym. W technice tej ruchy są wykonywane nadzwyczaj precyzyjnie. Pracuję się bardzo powoli dając tkanką czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków. Istotnym elementem w technikach masażu głębokiego jest wrażliwość palpacyjna terapeuty musi on umieć odnajdować zmiany napięcia w tkankach, odszukiwać bruzdy mięśniowe oraz ocenić kiedy masaż należy zakończyć by uzyskać efekt terapeutyczny a jednocześnie nie przestymulować tkanki.


Taping medyczny i taping sportowy - plastrowanie stosowane w celu regeneracji, leczenia, odciążenia i  wspomagające pracę mięśni i stawów (np. przed zawodami sportowymi). Działanie polega na: poprawie ukrwienia oraz zwiększeniu przepływu limfy, normalizacji napięcia mięśniowego, poprawie prawidłowego funkcjonowania stawów, przyśpieszenie procesu regeneracji tkanek. Plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju, sposobu i miejsca aplikacji, ma różne oddziaływanie.


Masaż leczniczy - jest zabiegiem o dużej intensywności. Fizjoterapeuta w szczególności skupia się na mięśniach i okolicach objętych bólem stosując głównie techniki masażu klasycznego. Głębokie głaskania, rozcierania, ugniatania i uciski. Każdy pacjent wymaga indywidualnego traktowania dlatego częstotliwość oraz ilość zabiegów jest dobierana w zależności od potrzeb pacjenta.


Masaż funkcyjny - Wykonywany jest celem przywrócenia mobilności i elastyczności mięśni, oraz wpływa na sprężystość ścięgien. Stanowi połączenie masażu tkanek z ruchami w stawie. Polega na wykonaniu ucisku na wybraną część mięśnia i wykonaniu ruchu, za który ten mięsień odpowiada.


Masaż poprzeczny - Punktowe rozcieranie w poprzek przebiegu włókien podrażnionego ścięgna lub brzuśca mięśnia więzadła itp. Efektywna technika masażu punktowego stosowana w celu złagodzenia dolegliwości bólowych miejscowych. Wykonuje się przez zwiększanie i zmniejszanie nacisku punktowego na leczone tkanki bez poślizgu na skórze pacjenta.


Floss Band - to rozciągliwa, lateksowa taśma przeznaczona do aplikacji na miejsca sprawiające ból. Stosowana również w celu zwiększenia zakresu ruchu mięśni oraz stawów. Jest to niezastąpione narzędzie zarówno przed jak i po treningu Crossfit.

Dzięki stosowaniu gum floss band:

- Poprawisz przepływ krwi w tkankach

- Zwiększysz zakres ruchu w stawach

- Przyśpieszysz regenerację mięśni

- Zmniejszysz obrzęk i usprawnisz staw


Rehabilitacja

zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych,- bóle mięśniowe,- zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,- dyskopatia,- rwa kulszowa,- zespoły bólowe barku,- łokieć tenisisty- łokieć golfisty,- zespół cieśni nadgarstka- stany po urazach / skręceniach / zwichnięciach- bóle głowy, migreny- usprawnianie po zabiegach operacyjnych: artroskopia, endoprotezoplastyka stawu biodrowego, kolanowego, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego stawu kolanowego- urazy sportowe i wiele innych schorzeń


Celem prowadzonej terapii jest przywrócenie utraconej funkcji, której strata uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym (praca, treningi, zakupy...).


Powyższe metody w swej pracy stosuje między innymi GlobalFizjo. Dodatkowo GlobalFizjo oferuje fachową i skuteczną terapię na wysokim poziomie zarówno dla sportowców jak i ludzi prowadzących siedzący tryb życia. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do pacjenta.


 


 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)

 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,


Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Podlaskie Centrum Informacji sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych
osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż https://19434.pl/, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę